„Programu wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C, wśród mieszkańców miasta Rzeszowa”

05.10.2023 r.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa zaprasza do prowadzonego w okresie 07.03.2023 r. - 30.11.2023 r. (lub do wyczerpania limitu badań) programu polityki zdrowotnej pn.:

„Program wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C, wśród mieszkańców miasta Rzeszowa”

Uczestnicy programu:
osoby w wieku od 18 roku posiadające obywatelstwo polskie lub status uchodźcy z UKR zameldowane na stałe lub czasowo na terenie miasta Rzeszowa, w szczególności z grup ryzyka tj.:

• hospitalizowanych w ciągu ostatnich 15 lat minimum jeden raz,
  • po przebytych drobnych zabiegach medycznych w ostatnich 15 latach,
  • bezrobotnych.

Programem nie mogą być objęte osoby, u których już wcześniej zdiagnozowano zakażenie wirusem HCV oraz leczące się z tego powodu w lecznictwie ambulatoryjnym lub/i zamkniętym oraz te, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały  z tego typu Programu.

W ramach programu oferujemy bezpłatnie:

• pobranie krwi w celu wykonania badań przesiewowych w kierunku wykrycia przeciwciał anty HCV we krwi (test anty-HCV),
  • edukację indywidualną prowadzoną przez personel pobierający krew dot. ryzyka zakażeń HCV i profilaktyki w tym zakresie,
  • kierowanie osób z dodatnim wynikiem na obecność przeciwciał anty – HCV do lekarza POZ, celem uzyskania skierowania do dalszego leczenia w Poradni Chorób Zakaźnych, w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Program realizowany jest w placówkach:

Przychodnia Specjalistyczna Nr 1 ul. Hetmańska 21
Punkt poboru krwi (pok. 19)
poniedziałek - piątek w godz. 7.30 – 9.30

Przychodnia Specjalistyczna Nr 3 ul. Hoffmanowej 8a
Punkt poboru krwi (pok. 102)
poniedziałek - piątek w godz. 7.30 - 9.30

Szpital Miejski  im. Jana Pawła II ul. Rycerska 4
Punkt poboru krwi
poniedziałek w godz. 8.00- 18.00
wtorek – piątek w godz. 8.00 – 14.30

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.