KRÓTKIE TERMINY OCZEKIWANIA NA WYKONANIE BADAŃ TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie przy ul. Rycerskiej 4

26.06.2020 r.

Informujemy, że w Pracowni Tomografii Komputerowej w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie przy ul. Rycerskiej 4 badania tomografii komputerowej wykonywane są nawet na następny dzień roboczy od dnia otrzymania przez pacjenta skierowania z poradni specjalistycznej posiadającej kontrakt z NFZ. Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie w grudniu 2019 r. zakupił nowy aparat TK. Nowoczesny aparat oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają komfort pacjentów, m.in. optymalizuje jakość obrazu i zmniejsza dawkę promieniowania w rutynowych badaniach neurologicznych, umożliwia obrazowanie jelita grubego oraz wykonywanie badań przesiewowych w kierunku raka płuc. Dzięki submilimetrowej wartości kolimacji każdy skan zapewnia wysoką rozdzielczość przestrzenną i zwiększa wykrywalność ukrytych zmian.