Program profilaktyki raka piersi - etap pogłębionej diagnostyki

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI - ETAP POGŁĘBIONEJ DIAGNOSTYKI

W trakcie porady na etapie pogłębionej diagnostyki, lekarz w zależności od wskazań medycznych decyduje, które z dostępnych w ramach programu procedur należy wykonać w celu postawienia ostatecznego rozpoznania.

Etap pogłębionej diagnostyki obejmuje:

• Poradę lekarską;

• Mammografię uzupełniającą lub USG piersi;

• Biopsję aspiracyjną gruboigłową z badaniem cytologicznym albo histopatologicznym pobranego materiału;

• Podjęcie decyzji dotyczącej dalszego postępowania i potwierdzenie jej wystawieniem skierowania na dalszą diagnostykę lub leczenie.

Kobiety, u których rozpoznano raka piersi lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego zostają skierowane (poza programem) do dalszej diagnostyki lub leczenia do świadczeniodawców posiadających umowę z NFZ w odpowiednich rodzajach świadczeń.

Program realizowany jest w Pracowni USG Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie przy ul. Rycerskiej 4 oraz w Pracowni Mammograficznej Przychodni Specjalistycznej Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21.

Rejestracja:

17 85 352 82 do 84 wew. 330.
poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 18.00

Plakat Ambasadorki zdrowia kobiety gospodarne i wyjątkowe - zrób mammografie. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat, które w etapie podstawowym programu raka piersi uzyskały nieprawidłowy wynik badania mammograficznego.Pracownia Mammograficzna Przychodni Specjalistycznej Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21. 17 85 352 82 do 84 wew. 330