Szpital

Historia

Lata 70-te to okres powstawania wielu szpitali w Polsce. W tym okresie rozpoczęła się również budowa Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie, którego oficjalne otwarcie odbyło się 1 maja 1980 r. Ówczesnym dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej był dr Władysław Marć, który dołożył wszelkich starań aby zrealizować tak ważną dla miasta inwestycje. Początkowo szpital posiadał Odział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno - Położniczy oraz Salę Intensywnej Opieki Medycznej.

W 1983 r. za aprobatą władz państwowych i decyzją Prezydenta Rzeszowa Ludwika Chmury rozpoczęto budowę drugiego pawilonu szpitalnego. Oddane do użytku w 1990 r. nowe skrzydło szpitalne mieściło w sobie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Pediatryczno - Pulmonologiczny, Oddział Położniczy, Oddział Neonatologiczny, Trakt Porodowy z Blokiem Operacyjnym oraz Oddział Kardiologii.

Rok 2000 przyniósł kolejne pozytywne decyzje dotyczące rozbudowy szpitala. Została powiększona i zmodernizowana Izba Przyjęć, a w kolejnych latach przeprowadzono generalne remonty Oddziału Chirurgii Naczyniowej, Ginekologii i Ortopedii z Blokiem Operacyjnym oraz utworzono Pracownię Tomografii Komputerowej.

Następnym ważnym etapem szpitala było otwarcie w 2010 r. Oddziału Balneologii Rehabilitacji i Fizjoterapii. Oddział wykorzystuje mające 12 mln lat źródło wody solankowej, czerpanej ze złóż leżących ok. 300 metrów pod ziemią. Zabiegi pomagają głównie pacjentom po urazach, zabiegach operacyjnych oraz z zaburzeniami krążenia obwodowego i chorobami neurologicznymi, są szczególnie wskazane w leczeniu problemów narządów ruchu przyspieszając rehabilitację.

Obecnie Szpital przechodzi ciągłe zmiany. Każdego roku dokonywane są liczne inwestycje remontowe oraz zakupy sprzętowe aby zapewnić jak najlepsze warunku dla pacjentów oraz kadry medycznej. Zakup nowoczesnych aparatur medycznych jest priorytetem dla szpitala aby zagwarantować najwyższy standard opieki medycznej dla wszystkich pacjentów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług w Szpitalu Miejskim są uzyskane w 2007 r. Certyfikat Jakości ISO 9001; 2000, oraz w 2017 r. Akredytacja Ministra Zdrowia w zakresie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.